„Kdo najde cestu ke koním,
najde cestu k lidem…“


Začínáme...

Tisková zpráva, Pardubice, 25.1.2012

10 účastníků projektu „Práce jako koníček“ nastoupilo na zácviková místa na farmě
Od 3. ledna nastoupilo postupně na zácviková místa u zaměstnavatele Diana Houdová 10 účastníků projektu „Práce jako koníček“, který realizuje sdružení občanů pro pomoc zdravotně postiženým „APOLENKA“-hiporehabilitace a který je financován z fondů ESF a státního rozpočtu. Všichni účastníci jsou osoby zdravotně postižené, nezaměstnané, registrované většinou dlouhodobě na ÚP, bez šance uspět bez podpory na trhu práce. Všichni získali pracovní smlouvu na 6 měsíců na poloviční úvazek na farmě v obci Spojil, kde jsou ustájeni koně, osli, lamy, ovce, kozy a další drobná zvířata. Součástí podpory je trvalá podpora pracovních asistentů a sociálního pracovníka v rámci poradenského programu.
Pět účastníků vykonává práci jako pomocní ošetřovatelé hospodářských zvířat – to znamená zejména každodenní úklid stájí a čištění boxů, takže se postupně podle svých schopností učí zacházet s nářadím jako jsou kolečka, vidle, lopaty, smetáky, ale také bezpečnou manipulaci se senem a slámou.
Dalších pět účastníků pracuje jako pomocní zahradníci – to ovšem teď v zimě znamená zejména odklízení sněhu a úklid komunikací v areálu, práce se dřevem k topení, zametání a odklízení popadaných větví a podobně.
Všichni účastníci mají po celou pracovní dobu na pracovišti dohled dvou mistrových (pracovních asistentek), které poskytují účastníkům individuální vedení, podporu, nácviky a pomoc podle toho, jak zrovna potřebují. Zároveň s jednotlivými účastníky pracuje sociální pracovnice na individuálním vzdělávání podle metodiky poradenského programu a v dohledné době plánujeme také skupinové vzdělávání.
A jak se účastníkům na zácvikových místech líbí? Veronika, 24 let: „Je to moje první práce. Moc mě baví. Mám ráda koně, moje mistrová Jitka je fajn. Myslím že to zvládnu.“ Lukáš, 34 let: „Jsem tady moc rád, ani se mi nechce domů, klidně bych pracoval dýl. Nebaví mě sedět doma, člověk nemá proč vstávat, když nemá práci. Jsem tady šťastnej.“

Kontakt:
Jolana Štěpánková
manažerka projektu, ředitelka Apolenka o.s.
jolana.stepankova@apolenka.org
+420 775 114 618 

Fotka 3

Fotka 2

Fotka 1Kontaktujte nás

APOLENKA
Na Okrajích 156
530 02 Spojil

  • +420 775 614 618
  • jolana.stepankova@apolenka.org
 
 
           

 

© 2022, APOLENKA – HIPOREHABILITACE – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑