„Kdo najde cestu ke koním,
najde cestu k lidem…“


Programy pro ZŠ 'Učebna na farmě'

Aktuálně: Vzhledem k tomu, že projekt byl ukončen k 30.9.2014, není možné poskytování programů zdarma, ani proplácení cestovného. V rámci udržitelnosti však všechny programy nadále nabízíme za cenu 50,- Kč za dítě.

Cílem projektu Učebna na farmě bylo zvýšení kvality vzdělávání žáků ZŠ v Pardubickém kraji prostřednictvím jejich pilotního vzdělávání v environmentálních programech. V rámci projektu bylo připraveno 11 vzdělávacích programů pro 1. i 2. stupeň ZŠ, jejichž realizace byla zahájena na podzim 2013. Žáci byli seznámeni nejen s životem na statku, ale dozvěděli se bližší informace o hospodářských zvířatech a účelu jejich chovu, vyzkoušeli si zpracovat ovčí rouno, podojit krávu či osedlat a nauzdit koně. Připravené programy:

Za zvířátky do pohádky, Kdo žije na farmě, O jarních mláďatech, O beránkovi a ovečkách, Odkud máme mléko, O stromech v lese a sadu, Vidím, slyším, čichám, hmatám, Táboříme v přírodě, Ze života koní, Domestikace aneb kde se vzala hospodářská zvířata, Práce na farmě.

Všechny vzdělávací programy byli představeny v brožuře:   

Pro učitele byli na těchto stránkách k dispozici ke stažení pracovní listy pro žáky, skládačky se základními informacemi, které se na daném vzdělávacím programu dozvědí, a zároveň i metodika všech vzniklých vzdělávacích programů. Učitelé tak měli k dispozici veškeré informace potřebné pro důkladnou přípravu na vzdělávací program či na doplňkovou výuku po jeho absolvování.
Během realizace projektu byli environmentální programy pilotně prověřeny pro 2000 žáků základních škol v Pardubickém kraji.
Žákům a učitelskému doprovodu bylo možné proplatit cestovné na vzdělávací program a zpět. Náklady na dopravu byli propláceny účastníkům ze škol se sídlem mimo Pardubice, a to do výše nákladů na přepravu veřejnou dopravou.

Základní informace o projektu:
Registrační číslo CZ.1.07/1.1.28/02.0046
Operační program OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Oblast podpory 7.1.1 Zvyšování kvality ve vzdělávání
Doba realizace 1. 4. 2013 – 30. 9. 2014

Projekt Učebna na farmě byl spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

http://www.esfcr.cz/Kontaktujte nás

APOLENKA
Na Okrajích 156
530 02 Spojil

  • +420 775 614 618
  • jolana.stepankova@apolenka.org
 
 
           

 

© 2022, APOLENKA – HIPOREHABILITACE – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑