„Kdo najde cestu ke koním,
najde cestu k lidem…“


V ENVIRONMENTÁLNÍCH PROGRAMECH APOLENKY ZBÝVAJÍ POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

06.03.2014 11:41

Vzdělávací programy pro ZŠ budou pilotně realizovány od dubna do června 2014, přičemž pouze v tomto období mohou školy navštívit program zdarma a využít možnosti proplacení dopravních nákladů na cestu do Spojilu.

Apolenka v rámci projektu „Učebna na farmě“ připravila 11 vzdělávacích programů, které žáky seznamují se životem na statku, jeho obyvateli, ale také s prací, která je s péčí o hospodářská zvířata spojena. „V současné době především děti z měst ztrácejí představu o tom, jak takový statek funguje, nebo jakou péči hospodářská zvířata vyžadují. Proto jsme se snažili připravit kurzy tak, aby si žáci osvojili co nejvíce praktických dovedností a odnesli si i spoustu zážitků. Žáci si vyzkouší dojení, uzdění, kování či sedlání koně. Zkrátka budou statek vnímat všemi smysly“, říká Jolana Štěpánková, ředitelka Apolenky. Kromě zážitků si žáci ze vzdělávacích programů odnesou také pracovní list, leták s nejdůležitějšími informacemi z kurzu a upomínkový předmět, který si sami vyrobí.

Vybrané programy byly realizovány již na podzim 2013 a spokojeno bylo nejen 957 žáků prvních stupňů ZŠ, kteří programy navštívili, ale i jejich učitelé. Děti si pochvalovaly možnost pohladit si vybraná hospodářská zvířata, ale i výrobu oveček filcováním či další pracovní aktivity. Bližší informace o vzdělávacích programech jsou dostupné na www.apolenka.cz. Základní školy se mohou přihlašovat u Aleny Zítkové na tel.: 778 085 505 nebo na emailu: enviro@apolenka.org.

Projekt „Učebna na farmě“ je realizován v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.Kontaktujte nás

APOLENKA
Na Okrajích 156
530 02 Spojil

  • +420 775 614 618
  • jolana.stepankova@apolenka.org
 
 
           

 

© 2022, APOLENKA – HIPOREHABILITACE – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑