„Kdo najde cestu ke koním,
najde cestu k lidem…“


Farma Apolenka představuje vlastní mléčné výrobky

26.11.2014 14:55

Farma Apolenka odstartovala tento rok výrobu vlastních mléčných produktů. Unikátní je především celý výrobní proces, probíhající kompletně v areálu farmy. Na jednom místě jsou chována hospodářská zvířata, jejichž mléko je zde ihned zpracováváno. Díky šetrným a přírodním postupům při výrobě získaly mléčné výrobky i ocenění Regionální produkt Kraje Pernštejnů.

Zakoupit je možné pasterované kravské mléko, farmářský sýr, jogurt i tvaroh. Prodej probíhá přímo v areálu naší farmy (ulice Na Okrajích 156 - hlavní příjezdová cesta do obce Spojil) – od pondělí do pátku v čase 9:00 až 12:00, v úterý a pátek zároveň i od 15:00 do 18:00. Nově také v prodejně Pardubanda, která se nachází v Machonově pasáži na třídě Míru.

Samotný prodej je vyústěním dlouhodobého nápadu vyrábět vlastní mléčné produkty, který se zrodil v minulosti. Naše farma je známá především díky chovu koní, jako správný statek zde ovšem máme i další hospodářská zvířata. Návštěvníci se nás proto často ptali, zda by od nás mohli mléko odebírat. Vše ovšem vyžadovalo důkladnou přípravu, získání potřebných hygienických povolení a atestaci výrobků u odborníků. Uspěli jsme a nyní můžeme našim návštěvníkům dopřát naše přírodní mléčné produkty. Při realizaci myšlenky jsme chtěli pomoci i potřebným, do celého výrobního procesu jsme proto zapojili i naše zaměstnance se zdravotním postižením.

O naše zvířata pečujeme celoročně, od jara do podzimu jsou vyháněna na pastvu a v zimním období krmena kvalitní senáží. Chováme i krávy plemene Jersey, jehož specifikem je produkce mléka s vysokým obsahem kvalitních mléčných bílkovin a tuku.Kontaktujte nás

APOLENKA
Na Okrajích 156
530 02 Spojil

  • +420 775 614 618
  • jolana.stepankova@apolenka.org
 
 
           

 

© 2022, APOLENKA – HIPOREHABILITACE – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑