„Kdo najde cestu ke koním,
najde cestu k lidem…“


FILANTROPOVÉ OPĚT PODPOŘILI NEZISKOVÉ ORGANIZACE

20.06.2014 15:42

FILANTROPOVÉ OPĚT PODPOŘILI NEZISKOVÉ ORGANIZACE

Pardubice – 18. června 2014

 

V úterý 17. června byly Pardubice již počtvrté svědkem unikátní dobročinné aktivity známé jako Burza filantropie, kterou pořádá Koalice nevládek Pardubicka, o. s. ve spolupráci s Pardubickým krajem. Na burze tentokrát prezentovalo své projekty šest neziskových organizací, kterým se podařilo získat přízeň devíti donátorů z řad soukromého i veřejného sektoru.

 

Do letošního finále pardubické Burzy filantropie se na základě hlasování donátorů a veřejnosti probojovalo mnoho zajímavých projektů. Mezi filantropy se opět zařadil i Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor. „Budu se opakovat, ale i tento rok se na Burze filantropie prezentovaly samé kvalitní a prospěšné projekty. Chci proto poděkovat neziskovkám, za úsilí při jejich přípravě. Nesmíme však zapomínat, že tyto projekty by zřejmě nikdy nemohly být realizovány nebýt Burzy filantropie a štědré podpory všech donátorů,“ připomíná Pavel Šotola. Je pravdou, že letos se podařilo neziskovkám všechny přítomné donátory opravdu nadchnout, na projekty proto přispěli souhrnnou částkou ve výši 346 000 Kč. Tato suma je jednou z nejvyšších v historii všech 18 konaných burz!

 

A jaké projekty se o tuto částku podělí? CENTRUM DON BOSCO Salesiánský klub mládeže, získalo 44 000 Kč na nákup čtyř kol pro své klienty, díky nim se usnadní a především zlevní jejich cestování za prací. Ke zvýšení pracovního uplatnění přispěje také projekt CEDR Pardubice, o. p. s., které zřídí pro své klienty novou počítačovou učebnu. Díky Burze filantropie se podařilo získat finance, několik počítačů a notebooků v celkové hodnotě 50 000 Kč. Přítomní donátoři však mysleli i na ty nejmenší. Vlnu emocí vzbudila prezentace sdružení Klub dětem, jejich přáním bylo pokračovat v návštěvách Dětského centra Veská. Dobrovolníci zde „darují“ svou náruč všem zdejším dětem, pro něž je pocit lásky tolik potřebný. Donátoři jim proto poskytnou částku 38 400 Kč, která pokryje jejich cestovné na mnoho měsíců dopředu. O dětské úsměvy se zaslouží i Středisko rané péče v Pardubicích, o. p. s., které díky podpoře 33 000 Kč zrealizuje několik speciálních lyžařských zájezdů pro handicapované děti. Důkazem o pestrosti projektů na Burze filantropie je projekt Pardubického spolku historie železniční dopravy, jeho nadšenci si zde vysloužili částku 40 000 Kč na revitalizaci historického autobusu Karosa SL 11.

 

Každá Burza filantropie je výjimečná. Na té pardubické byl velkým překvapením příslib daru 125 000 Kč na projekt Křižovatka handicap centra, o. p. s, které si přeje získat speciální rehabilitační přístroj. Projekt ve výši 160 000 Kč bohužel nebylo v silách donátorů zafinancovat celý, přistoupili proto na tuto formu podpory. Zkušenost však praví, že v momentech, kdy neziskovka má většinu peněz nashromážděných, je poté o mnoho snazší získat zbývající částku, což potvrdili i zástupci „Křižovatky“, kteří již jednají s dalšími sponzory. Divokou kartu, tedy předjednanou podporu donátora získalo SKP-Centrum, které za 10 000 Kč zrealizuje mediální kampaň pro své aktivity. Stejně tak obdrželo sdružení Apolenka - hiporehabilitace částku 5 000 Kč, kterou si přidá na výstavbu hygienických zařízení pro návštěvníky farmy.

 

S dobročinnými aktivitami však tento rok zdaleka není konec. „Burza filantropie proběhne pod taktovkou Koalice nevládek Pardubicka i na podzim, kdy ji přivítají města Ústí nad Orlicí a Litomyšl. Přihlašovat se do nich je možné do 30. června na stránkách www.nevladky.cz. Šanci uspět tak mají i další neziskovky z kraje,“ dodala Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.Kontaktujte nás

APOLENKA
Na Okrajích 156
530 02 Spojil

  • +420 775 614 618
  • jolana.stepankova@apolenka.org
 
 
           

 

© 2022, APOLENKA – HIPOREHABILITACE – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑